Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Wykład dyrektora Nanoplus GmbH, 17 kwiecień

Tile-100

Serdecznie Zapraszamy na seminarium o charakterze  popularno - naukowym  przeznaczone  dla studentów II stopnia, doktorantów i młodych pracowników naukowych i przedsiębiorców. Dr Johannes Koeth - dyrektor Nanoplis GmbH przedstawi mozliwości wykorzystania swoich pomysłów i osiągnięć do zakładania i prowadzenia własnych firm. Przedstawione zostanie jak podstawowe badania fizykochemiczne doprowadziły do powstania firmy o światowym zasięgu.

Seminarium odbędzie sie 17 kwietnia (wtorek) 2012 roku, o godz 13:15 w sali 322 w bud. A1.

Dr Johannes Koeth wykonał pracę doktorską pod kierunkiem prof. Alfreda Forchela, kierownika Laboratorium Nanostruktur i dyrektora Instytutu Fizyki Technicznej Uniwersytetu w Wuerzburgu ( obecnie Rektora Uniwersytetu w Wuerzburgu ; Doktora Honoris Causa Politechniki Wrocławskiej).

W 1999 roku A Forchel i J Koeth założyli firmę, która początkowo korzystała z aparatury Uniwersytetu a obecnie zatrudnia w dwóch siedzibach ponad 40 pracowników. Nanoplus specjalizuje się w wytwarzaniu laserów na zakres podczerwieni przeznaczonych przede wszystkim do zastosowań czujnikowych.

Zaproszenie w załączniku


pliki


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl