Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Wygraj 20 000 złotych w konkursie Fortum

Tile-100

Fortum organizuje ogólnopolski konkurs o tematyce energetycznej, w którym nagrodą główną jest dwadzieścia tysięcy złotych. Do udziału w wydarzeniu o nazwie Fortum Hackathon, firma zaprasza wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii, szczególnie programistów, studentów i start-upy. Osoby lub zespoły zainteresowane udziałem w konkursie, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 26 lutego.

Fortum Hackathon składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest Idea Challenge, w ramach którego uczestnicy muszą przygotować propozycję rozwiązania, odpowiadającą na co najmniej jedno z trzech wyzwań konkursowych, określonych przez organizatorów. Następnie eksperci Fortum dokonają selekcji nadesłanych prac i wyłonią najlepsze zespoły, które zmierzą się w finale konkursu. Zostanie on przeprowadzony w formie hackathonu, czyli jednodniowych warsztatów podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów Fortum, będą dopracowywać swoje rozwiązania.

Dynamiczny rozwój nowych technologii powoduje, że nawet w tak wydawałoby się tradycyjnej i przewidywalnej branży za jaką uchodzi energetyka, klienci oczekują nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy naszego konkursu wykażą się dużą pomysłowością i opracują rozwiązania najlepiej dopasowane do współczesnych oczekiwań. Współpraca uczestników konkursu z ekspertami Fortum w trakcie finału, będzie doskonałą szansą na wymianę doświadczeń i dopracowanie rozwiązań w sposób umożliwiający ich wykorzystanie w branżymówi Mariusz Caliński z Fortum, odpowiedzialny za sprzedaż gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce.

Proponowane rozwiązania konkursowe powinny być zgodne z założeniami Design Thinking, czyli metody ukierunkowanej na analizę realnych potrzeb i oczekiwań klientów, która pozwala na przejście od identyfikacji potrzeby do opracowania konkretnego możliwego do wdrożenia rozwiązania. Nadesłane propozycje będą oceniane pod kątem takich kryteriów jak innowacyjność, łatwość wdrożenia czy zasięg pomysłu.

Finał Fortum Hackathon zostanie przeprowadzony 11 marca w Gdańsku, na jego zakończenie jury dokona wyboru zwycięzców i wręczenia nagród. Nagrodą główną, o którą walczą uczestnicy tegorocznej edycji, jest 20 000 złotych oraz możliwość współpracy z Fortum przy wdrożeniu i rozwoju najlepszych rozwiązań.

Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły liczące maksymalnie pięciu członków. Propozycje rozwiązań w ramach pierwszego etapu konkursu można przesyłać od 6 do 26 lutego 2017 roku za pomocą formularza aplikacyjnego dostępnego pod adresem: http://challengerocket.com/pl/Fortum. Na stronie znajdują się również szczegóły konkursu wraz z regulaminem


pliki


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl