Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Wroclaw meetup#3 Robotics-digital disruption in the world 16 maj start 17:30

Cover_fb-event

 

Robotics - digital disruption in the real world

 

Projekt Startup: Wroclaw Meetup rozkręcił się na dobre. Trzecie spotkanie odbędzie się 16 maja 2017 na Politechnice Wrocławskiej, start o 17:30.

Tematem przewodnim spotkania będzie robotyka i automatyzacja, których przejawy są coraz bardziej widoczne w naszym codziennym życiu, a jeszcze kilka lat temu były to tematy z filmów sci-fi.

O praktycznych zastosowaniach robotyki w skali globalnej zarówno w produkcji jak i procesach biznesowych opowiedzą przedstawiciele międzynarodowych firm - EY Global Delivery Services Polandoraz FANUC Polska Sp. z o.o.

 

Świeże rozwiązania dla dojrzałego biznesu

 

Startup: Wroclaw Meetup to również okazja do zaprezentowania produktów i innowacji przez polskie, a przede wszystkim wrocławskie startupy i firmy technologiczne.

Tym razem czekają nas cztery inspirujące wystąpienia startupow z wrocławskiego podwórka: Blebox, Sky Tronic, Orchid i Scanway.

Więcej o firmach i prelegentach dowiecie się śledząc nasz profil facebook: https://www.facebook.com/smartcitywroc/?fref=ts

Nieodłączną częścią naszych wydarzeń jest networking, gdzie każdy z każdym będzie mógł wymienić swoje doświadczenia, zdobyć nową wiedzę i pozyskać kontakty, które być może zaowocują współpracą i sukcesem.

 

Pasja + biznes = sukces

 

Nawet najbardziej kreatywny zespół potrzebuje inspiracji do tworzenia kolejnych produktów i rozwiązań dla swoich potencjalnych klientów. Spotkania w ramach projektu Startup: Wroclaw meetup są świetną okazją, aby nawiązać relacje z przedsiębiorcami i potencjalnymi inwestorami, wymienić doświadczenia oraz zebrać informacje dotyczące interesującej nas branży. Ich cel zakłada integrację środowiska startupowego z przedstawicielami dużego biznesu.

 

Organizatorem spotkania jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej wraz ze swoimi partnerami: EY Global Delivery Services Poland, FANUC Polska Sp. z o.o. i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr.

Patronem strategicznym cyklu wydarzeń jest firma Probuild tworząca nowoczesny kampus biurowy Pin Park we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 33  (www.pin-park.pl), w samym centrum zachodniej osi biznesu. Pierwszy etap, którego realizacja zakończy się w IV kwartale 2018 roku, zaoferuje niemal 17.000 mkw wysokiej jakości powierzchni biurowej.

 

Gdzie? Politechnika Wrocławska, sala 007, budynek D-21

Kiedy? 16.05.2017r, godzina 17:30

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Obowiązuje bezpłatna rejestracja na stronie: https://startupmeetuptrzeci.evenea.pl/

Bądź na bieżąco, śledź nasz profil na Facebooku Smart City Wrocław https://www.facebook.com/smartcitywroc

 

Maksimum treści skondensowanej w fascynujących prezentacjach - to coś co określa Startup: Wroclaw meetup. Po części oficjalnej zapraszamy wszystkich uczestników na networking przy poczęstunku i napojach, a następnie na afterparty w pubie Przekręt na ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1.

 

Prelegenci:

 

FANUC (Factory Automation Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. Jako niekwestionowany pionier  w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC), wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Rozległa sieć FANUC na całym świecie zapewnia użytkownikom wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej, logistyki oraz obsługi klienta. Klienci oraz partnerzy firmy w każdym kraju zawsze mają do dyspozycji osoby kontaktowe mówiące w ich języku. Obecnie FANUC zatrudnia globalnie ok. 6500 pracowników. W Polsce FANUC istnieje od 2007 r., zatrudnia obecnie ponad 44 pracowników.

 

EY Global Delivery Services Polandto globalna organizacja posiadająca swoje oddziały w 5 krajach. Firma zajmuje się obsługą klientów wewnętrznych, którymi są klienci sieci EY – światowego lidera w zakresie doradztwa i audytu - zlokalizowane w ponad 150 krajach na całym świecie. Usługi świadczy również dla klientów zewnętrznych, którymi są międzynarodowe koncerny. EY GDS Poland zostało otwarte we Wrocławiu w 2011, a w Warszawie w 2016 roku. Obecnie posiada 3 biura, w których zatrudnia ponad 800 specjalistów. Dla swoich klientów świadczy usługi w obszarach IT, finansów, zarzadzania projektami, zarzadzania wiedzą oraz strategicznego wsparcia klienta.  

 

Scanwayto lider w systemach pomiarowych szytych na miarę. Główne kompetencje to układy bazujące na technologiach wizyjnych i laserowych dla zastosowań przemysłowych i naukowych. Firma integruje i wspiera integratorów w całym cyklu wdrożeniowym, od pomysłu po uruchomienie i serwis. Scanway sp. z o.o. specjalizuje się w usługach inżynierskich takich jak systemy pomiarowe oraz wizyjne dla przemysłu kosmicznego i lotniczego, skanowanie 3D, systemy laserowe, stanowiska obróbki, projektowanie CAD i usługi integratorskie.

 

Blebox.euto marka wysokiej jakości produktów i technologii powiązanych z automatyką domową. Została stworzona w 2013 roku, przez 3 lata ze start-upu Blebox.eu stał się międzynarodowym przedsiębiorstwem dostarczającym innowacyjne produkty do ponad 20 krajów świata. Oferuje kompletne rozwiązania zarówno dla użytkowników, jak i producentów, dostarcza produkty wedle koncepcji Internet of Things zarówno dla kreacji smart home, jak i smart city.

 

Sky Tronicto młoda i dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Sky Tronic oferuje wysokiej klasy bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o nowe technologie sterowania i stabilizacji lotu, do zastosowań specjalnych (misje rozpoznawczo-obserwacyjne, ratownicze, inspekcyjne, zagrożenia kryzysowego).  Współpracuje z uczelniami, jednostkami naukowymi i badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami finansowymi jak również przedsiębiorstwami zainteresowanymi dystrybucją i wprowadzeniem innowacyjnych technologii.

 

Orchid to firmautworzona przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej, którzy już podczas studiów realizowali różnego rodzaju projektu konstrukcyjno-inżynierskie z branży motoryzacyjnej, robotyki, elektroniki i programowania. Założyciele firmy są autorami min. Pierwszego Polskiego Pojazdu Autonomicznego, serii motocykli elektrycznych LEM, wielu funkcjonalnych robotów, czy też bolidów wyścigowych – często nagradzanych na międzynarodowych konkursach i wystawach. Duże doświadczenie w modelowaniu, konstruowaniu i doborze technik wytwarzania zarówno konwencjonalnych jak i nowoczesnych pozwoliło utworzyć przedsiębiorstwo współpracujące z największymi koncernami z pokrewnych nam branż. Orchid współpracuje z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr.

 

Partnerami wydarzenia są Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości orazCentrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczościto jednostka działająca na Politechnice Wrocławskiej. Został powołany w 2006 r. i od tego czasu aktywnie wspiera aktywność gospodarczą studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uczelni Wyższych.  W ramach jej działalności mieści się również przeciwdziałanie bezrobociu, a także komercjalizacja dóbr materialnych i intelektualnych.

Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznejjest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną prowadzącą działalność naukową, badawczą, szkoleniową i usługową. Centrum podlega Prorektorowi ds. Współpracy z Gospodarką i Informatyzacji.

 

Program wydarzenia:

17:00 Rejestracja

17:30 Oficjalne otwarcie

17:40  Lander Ketelaars Service Line Automation Manager, EY GDS Poland

“Robotic Process Automation - the story behind the hype”

18:10 Mateusz Amroziński, New Projects Specialist, FANUC Polska

            “roboTECHNOLOGIES - a blue ocean of new manufacturing opportunities”

18:40 Q&A

18:50 Marcin Purzycki Blebox, Michał Lower and Bogusław Szlachetko Sky Tronic,

Zbigniew Zelezny Orchid Sp z o.o., Jedrzej Kowalewski Scanway

19:30 Networking

20:30 Afterparty w pubie Przekręt (ul. Curie-Skłodowskiej 1)

Pytania dotyczące konferencji można kierować na adres: magdalena.wypych@araw.pl


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl