Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Pożycka w ramach rządowego programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"

Frw_wsparcie_scianka_310x230cm-ok (1)

 

Studenci, absolwenci i bezrobotni mają możliwość otrzymania nawet 75 tys. niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Funduszem pożyczkowym w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” dla województw dolnośląskiego i lubuskiego, którego wartość opiewa na ponad 6 milionów złotych, zarządza Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

 

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wygrał postępowanie przetargowe na zarządzanie funduszem pożyczkowym oraz świadczenie usług szkolenia i doradztwa dla programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II", realizowanego na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Cele programu to rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia.

- Od początku listopada realizujemy rządowy program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” dla województw dolnośląskiego i lubuskiego. Oferta jaką przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Aktualnie łączna kwota pozytywnie rozpatrzonych wniosków wynosi blisko 0,5 mln Zależy nam na tym, aby młodzi, ambitni ludzie wykorzystali okazję i rozwinęli  skrzydła – informuje Robert Jagła, Prezes Zarządu FRW.

Od 17 listopada 2014r. sukcesywnie wpływają wnioski o preferencyjne pożyczki, a na realizację całego przedsięwzięcia Fundusz Regionu Wałbrzyskiego ma czas do 31 grudnia 2016r. Wszyscy, którzy skorzystają z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz ci, którzy zamierzają z niej skorzystać, dodatkowo mogą być objęci bezpłatnym doradztwem i szkoleniem. Natomiast funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

Niepodważalnym atutem tej pożyczki są jej wyjątkowo atrakcyjne warunki. To m.in.: oprocentowanie roczne ok. 0,56%, okres spłaty do 7 lat oraz brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki. 


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl