Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Misja Gospodarcza Chiny. Zgłoszenia do 31 marca

Att00368

Szanowni Państwo,

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznychw ramach programu GoChina serdecznie zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Ningbo (Chiny) w dniach 7 – 12 czerwca 2014.

Obecna, trzynasta już edycja targów, których pełna nazwa brzmi China International Consumer Goods Fair odbędzie się w dniach 8 – 11 czerwca 2014. Zasadniczym elementem targów będzie ekspozycja towarów oferowanych przez eksporterów z Europy Środkowej i Wschodniej. Impreza ta otrzymała nazwę „Central and Eastern European Countries’ Products Expo 2014”.  Targom ma towarzyszyć szereg istotnych wydarzeń m.in. konferencja na poziomie ministerialnym dotycząca współpracy handlowoinwestycyjnej, czy też tydzień wymiany kulturalnej. Program zainicjowany w Warszawie w kwietniu 2012 roku przez ówczesnego Premiera Chin Wen Jiabao jest stopniowo realizowany, a obecny rok ma przyczynić się do jego dalszej intensyfikacji, w tym w zakresie współpracy handlowej i inwestycyjnej. Targi w Ningbo istotnym elementem kalendarza wydarzeń w 2014 roku.

Impreza odbywa się w mieście, którego mieszkańcy reprezentują wiodący w Chinach poziom zamożności. Z założenia ma być prezentowana oferta towarów rynkowych, a szczególnie istotne takie branże, jak artykuły spożywcze, biżuteria, kosmetyki, nowoczesne wzornictwo wyrobów rynkowych (szkło, kryształ itp.) Poza wymiarem merkantylnym, impreza ma mieć także istotny walor wizerunkowy, promujący Polskę, jako kraj posiadający interesującą ofertę eksportową dla chińskich klientów.

Dla wyselekcjonowanych firm polskich PAIiIZ oferuje:

 • Bezpłatne stoiska dla polskich firm - standardowy wymiar stoiska to 9 m.kw.
 • Obsługę logistyczną - bezpłatny transport z Szanghaju do Ningbo oraz transport pomiędzy hotelem a kompleksem targowym;
 • Rabaty w hotelach na miejscu w Ningbohotele 3, 4, 5 – gwiazdkowe w cenie 50-150 USD/dobę hotelową;
 • Udział w wydarzeniach organizowanych w czasie targów oraz w spotkaniach B2B;
 • Pomoc przy przygotowaniu Państwa wizyty.


Prowincja Zhejiang znana jest z przedsiębiorczości małych i średnich firm (w tym handlowych), które decydują o aktywności eksportowej Chin. Obecnie podejmowane działania, a wspomniane targi to jedno z najistotniejszych wydarzeń w 2014 roku, zmierzające do rozszerzenia obecności polskich artykułów rynkowych w prowincji Zhejiang (i innych obszarach ChRL).

Rekrutację eksporterów i zgłoszenia do udziału w ekspozycji prowadzi w kraju Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która służy także szeregiem praktycznych uwag i wskazówek związanych z przygotowaniem się do tej imprezy (w tym ważne formalności w odniesieniu do dostaw próbek towarów, aranżacji stoisk itp.)

Zgłoszenia należy składaćdo 31 marca 2014 roku poprzez formularz elektroniczny pod adresem:www.gochina.gov.pl/CICGF_2014_Ningbo.Ilość bezpłatnych stoisk jest ograniczona, wyłącznie dla wyselekcjonowanych firm.

W ramach organizacji misji gospodarczej do Chin PAIiIZ współpracuje z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju, który zapewni wsparcie misji gospodarczej w Chinach. Wykorzystując obecność polskich eksporterów artykułów konsumpcyjnych Placówka będzie chciała zorganizować także spotkanie w szanghajskiej Strefie Wolnego Handlu (Free Trade Zone), jak i spotkanie matchmakingowe w jeszcze jednym, poza Ningbo, miejscem w prowincji Zhejiang.Z poważaniem,
Wojciech Piwowarski

Starszy Specjalista
Centrum Współpracy Gospodarczej Polska - Chiny.
Departament Promocji Gospodarczej
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

www.paiz.gov.pl
www.eksporter.gov.pl
PAIiIZ na Facebooku


Logowanie


Rejestracja do AIP
   1. Wypełnij formularz online.
   2. Wydrukuj go
   3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl