Header-left
Header-right

Aktualności

Aktualności | Konkurs "Pomysł na biznes"

Tile-100

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej rozpoczyna nabór do pierwszej z trzech edycji Konkursu "Pomysł na Biznes" w ramach projektu "Start-up. Pomysł na własną firmę opartą na innowacjach/wynikach prac naukowych". Pierwszą częścią projektu była ciesząca się ogromną popularnością (ponad 500 uczestników) Otwarta Akademia Przedsiębiorczości Akademickiej, która odbyła się pod koniec 2012 r. Konkurs skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych naszej uczelni i składa się z 3 etapów:

 

Etap 1: Szkolenia wprowadzające w tematykę przedsiębiorczości oraz nabór wstępnych pomysłów na biznes. Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów z dziedziny przedsiębiorczości akademickiej oraz praktyków biznesu (kwiecień - maj 2013)

 

Etap 2:  Warsztaty, doradztwo grupowe i indywidualne na temat przygotowania profesjonalnego biznes planu (czerwiec - lipiec 2013).

 

Etap 3: Przygotowanie i nabór gotowych biznesplanów, spośród których komisja wyłoni zwycięzców konkursu (wrzesień 2013).

 

Najlepsze projekty otrzymają nagrody pieniężne oraz nagrody w postaci preferencyjnego wynajmu miejsca w Dolnośląskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości, nieodpłatnych pakietów usług prawno-księgowych, doradztwa, szkoleń czy oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej.

Działaniami dodatkowymi będą cykliczne spotkania z doświadczonymi przedsiębiorcami, wizyta studyjna we Wrocławskim Parku Technologicznym, a także profesjonalna pomoc w pozyskaniu dofinansowania na prowadzenie działalności.

 

Terminy szkoleń wprowadzających: 11, 18, 25 kwietnia oraz 9 i 16 maja. Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma podręcznik "Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą", oparty na bazie 7 wykładów zorganizowanych w ramach Otwartej Akademii Przedsiębiorczości Akademickiej.

 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: http://www.pomyslnabiznes.edu.pl

 

Kontakt: Jakub Tarasiuk, tel. 71 320 43 41, j.tarasiuk@wctt.pl


Logowanie


Rejestracja do AIP
      1. Wypełnij formularz online.
      2. Wydrukuj go
      3. Dostarcz do AIP
Logo

Szukaj


Facebook

Kontakt

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Adres

Politechnika Wrocławska
Plac Grunwaldzki 11
50-377 Wrocław

bud. D-21 pok. 105
tel. +48 71 320 43 82

email: inkubator@pwr.edu.pl